لینک های سمت راست

تاریخ : يکشنبه 8 خرداد 1401
کد 180

برگزاری همزمان جشنواره پویانمایی تهران در دانشگاه هنر اسلامی تبریز

8 تا 12 خرداد- سالن آمفی تئاتر بعثت و سالن الغدیر

جشنواره پویانمایی تهران، یکی از معتبرترین جشنواره­ های بین ­المللی در سینمای انیمیشن، برای نخستین بار در منطقه شمالغرب ایران، در دانشگاه هنر اسلامی تبریز،  به شکل همزمان برگزار می­گردد. جشنواره پویانمایی تهران با سابقه ای 27 ساله به شکل دوسالانه، پیوسته پذیرای بهترین آثار سینمای انیمیشن در ایران و جهان بوده است. پویایی این جشنواره، همواره رونق اصلی هنر و صنعت انیمیشن در ایران بوده و است. این جشنواره به شکل همزمان از تاریخ 8 تا 12 خرداد 1401 در دو سالن مجزای بعثت و الغدیر توسط دانشکده چندرسانه ای در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار می­ گردد. در طول برگزاری جشنواره حضور برای عموم آزاد بوده و از اهالی هنر و فرهنگ، و همگی افرادی که علاقمند به تماشای آثار فاخر در سینمای انیمیشن ایران و جهان هستند؛ دعوت شده است در این رویداد هنری حضور بهم رسانند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان زیر مجموعه ­ای از وزارت آموزش و پرورش، برای سالیان زیادی است که فعالیت­ های مختلف فرهنگی، هنری و آموزشی در رابطه با کودکان و نوجوانان انجام داده است. سینمای انیمیشن در نخستین سال­ های شکل­ گیری­ اش در ایران در سایه حمایتِ مرکز پویانمایی کانون، رشد و  گسترش یافته است. از این­رو، جشنواره پویانمایی تهران، فرصتی برای مشاهده نه تنها آثار جامعه انیمیشن ایران، بلکه آثار فاخر جهانی می­ باشد و هم برای هنرمندان و فعالان این حوزه و هم مخاطبین آن دستآوردهای فرهنگی و هنری دارد. این جشنواره شامل سه بخش اصلی اکران آثار راه یافته به جشنواره، نشست­های تخصصی و پایان­ نامه­ های برتر است. در بخش اکران آثار، مجموعه آثار راه یافته در سه بخش مسابقه بین ­الملل، مسابقه ایران، و مسابقه دانشجویی به رقابت می­ پردازند. همچنین در بخش اکران آثار، مجموعه­ ای از آثار کارگردانان برجسته سینمای انیمیشن نیز در برنامه پخش قرار داده شده ­اند از جمله برای نخستین ­بار در بخش «آغازگران» آثار پیشکسوتان سینمای انیمیشن ایران با کیفیت بسیار بالایی اکران عمومی می ­گردد.

این جشنواره در بخش علمی، رقابت پایان­ نامه­ های کارشناسی ارشد و دکتری را پذیراست که نتیجه این بخش از مسابقه جشنواره، اعطای جوایز ویژه و حمایت ­های مالی از پروژه ­های تحقیقاتی می­ باشد. به همین دلیل ارتباط میان دانشگاه ­های هنر با این جشنواره می­ تواند فصل جدیدی در مطالعات و تحقیقات علمی در حوزه سینمای انیمیشن بگشاید.

جشنواره پویانمایی تهران در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برای اولین بار به شکل همزمان برگزار می ­گردد و دو سالن مجزا به اکران آثار بخش­های مسابقه و نمایش نشست­های تخصصی به شکل آنلاین اختصاص داده شده است. سالن بعثت از روز 8  الی 12 خرداد از ساعت 8 صبح الی 7 عصر محل اکران آثار می­ باشد. سالن الغدیر نیز در همان روزها و ساعات به پخش آنلاین نشست ­ها و کارگاه­ های تخصصی حوزه سینمای انیمیشن تخصیص داده شده است.

 

                                           دبیر برگزاری همزمان جشنواره پویانمایی تهران در دانشگاه هنر اسلامی تبریز

                                           مریم صلح کننده

                                              دانشکده چندرسانه­ ای، دانشگاه هنر اسلامی تبریز

 

جهت مشاهده و دریافت  برنامه سالن­ های بعثت و الغدیر  اینجا کلیک نمایید.

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35297591-041   دورنگار :35419719-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.