لینک های سمت راست

تاریخ : سه شنبه 23 دي 1399
کد 133

دومین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال

دومین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار می گردد.
در راستای معرفی، گسترش و بهره گیری از هنرهای دیجیتال در کشور، دومین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت کشور توسط دانشگاه هنر اسلامی تبریز در اسفند ۱۳۹۹ برگزار می‌شود. اولین دوره این جشنواره سال گذشته در خرداد ۹۸ توسط دانشگاه هنر در تهران برگزار شده بود که دست آوردهای قابل توجهی داشته است. این دوره از جشنواره نیز مشابه سال گذشته در دو بخش آسیب‌های اجتماعی و آزاد برگزار می‌شود و ابعاد وسیعی از حوزه های هنر و فناوری های خلاقانه دیجیتال را در بر می گیرد. با توجه به فراگیر شدن تکنولوژی و اهمیت آن در جامعه امروز و همچنین نقش مؤثری که این حوزه در شکل گیری زیر ساخت های فرهنگی کشور دارد، توجه به مقوله هنرهای دیجیتال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
مخاطبان دومین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال استادان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها در عرصه هنرهای دیجیتال می باشند. از منظر آسیب های اجتماعی، هدف این جشنواره، بهره جستن از زبان و بیان توانای هنر در حل معضلات و آسیب های جامعه است. مقوله ای که می تواند به عنوان رسانه ای کارآمد جهت شناسایی و معرفی آسیب های اجتماعی و ایجاد ارتباط بین هنرمندان و نهادهای مسئول باشد. از منظر هنری نیز، هدف این جشنواره، شناسایی استعدادهای خلاق فعال در عرصه هنرهای دیجیتال، ایجاد ارتباط علمی میان هنرمندان و فعالان حوزه هنرهای دیجیتال و نمایش تولید محصولات ناب هنری مبتی بر تکنولوژی و فناوری می باشد.
علاقه مندان شرکت در جشنواره می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص محورهای جشنواره، قالب ارسال آثار و قوانین مربوط به شرکت در جشنواره به آدرس http://www.digitalartfest.ir  مراجعه نمایند. مهلت ارسال آثار ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ می باشد.
 

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35297591-041   دورنگار :35419719-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.